Tüketici Hakları

Siparişimi nasıl iptal edebilirim?

İlk olarak siparişinizi ana sayfanızda yer alan “Üyelik Sayfam” sekmesinden kontrol etmelisiniz. Eğer siparişiniz “Yeni Sipariş” konumunda ise iptal etmek için burayı tıklayınız.

“Üyelik Sayfam” sekmesinde siparişinizin durumu kargo aşamasındaysa, siparişiniz iptal edilememektedir. Fakat siparişinizin size ulaşmasıyla birlikte ürünü “Peşin Ödemeli” olarak iade edebilirsiniz. İptal edilen siparişlerinizde kullanmış olduğunuz hediye çekleriniz, siparişinizin iptalinin onaylanmasının ardından hesabınıza tekrar yüklenecektir.

Satın aldığım ürünü iade etmek istediğimde ne yapmam gerekiyor?

İade etmek istediğiniz ürünü, siparişinizin size ulaşğı tarihten itibaren 7 iş günü içerisinde kargo bedelini ödeyerek hiç bir şart olmaksızın iade edebilirsiniz. İade formu için tıklayın. Satın aldığınız ürünün tahrip edilmemiş, paketi hasar görmemiş, tüm aksesuarlarıyla birlikte, kullanılmamış veya tekrar satılabilirliği bozulmamış olması gerekmektedir.? Siparişiniz ile birlikte faturanızı da göndermeyi unutmayın. Herhangi bir karışıklık yaşanmaması için iade deparmanımızın adresi iletişim sayfasından ulaşabilirsiniz.

İade edilen ürünün tarafımıza ulaşmasıyla birlikte, ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edilerek, iade süreci başlatılır. İade ürün bedeli, iade ettiğiniz ürün depoya ulaşğı andan itibaren, ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra 5 gün içinde ürünün iade tutarı tarafımızdan bankanıza yatırılır. Bankanıza bağlı olarak 10 iş günü içerisinde de ürün bedeli “artı bakiye” olarak kredi kartınıza yansır. Bu süreç tamamen bankanıza bağlıdır ve Kagitbizde.com’un bankanıza müdahale etme hakkı yoktur. 

Kusurlu Ürün İadesi

Üründen kaynaklanan herhangi bir kusurdan dolayı yapacağınız iadelerde, aldığınız ürünü teslim tarihinden itibaren 15 gün içerisinde iade edebilirsiniz. Bu tür bir durumla karşılaşmanız halinde yukarıdaki adımları izleyerek ürünü tarafımıza göndermeniz gerekmektedir. Şikayetiniz tedarikçi firmalara iletilerek inceleme süreci başlatılır. Üründe kullanımdan doğan bir kusur yoksa ürün bedeli tarafınıza geri ödenir.

İade etme süresi kaç gündür ?

Tüketici Kanunu’na göre, “Sebep Göstermeden Cayma Hakkı” ürünü teslim aldığınız ilk 7 iş günü içerisinde geçerlidir. Üründen kaynaklanan herhangi bir kusurdan dolayı yapacağınız iadelerde ise, aldığınız ürünü teslim tarihinden itibaren 15 gün içerisinde iade edebilirsiniz.

Neden sadece ilk yedi gün içinde iade kabul ediliyor?

Tüketici Kanunu’nda yer alan ‘Sebep Göstermeden Cayma Hakkı’ sadece ürünü teslim aldığınız günü takip eden ilk 7 işgününü içermektedir. Üründeki herhangi bir kusurdan kaynaklanan iadelerde ise, bu süre 15 gündür.

İade işlemlerinde kargo masraflarını ben mi ödeyeceğim?

İade talebiyle Kagitbizde.com’a gönderdiğiniz tüm ürünlerin kargo masrafları kusurlu ürünlerde Kagitbizde.com a kusursuz ürünlerde ise müşteriye aittir. Kusurlu ürünlerin iade esnasında anlaşmalı kargo şirketimize ürünü “Karşı Ödemeli” olarak teslim etmeniz yeterlidir ve sizden hiçbir şekilde kargo masrafı talep edilmemektedir.

Kusursuz ürünlerin iade esnasında kargo şirketinize ürünü “Peşin Ödemeli” olarak teslim etmeniz ve ücretini ödemeniz gerekmektedir.

Satın aldığım ürünü iade ettim, hediye çekim iade olur mu?

İade edilen siparişlerinizde kullanmış olduğunuz hediye çekleriniz, iadenizin onaylanmasının ardından hesabınıza tekrar yüklenecektir.

İade işleminden ne kadar zaman sonra geri ödeme hesabıma yansıyor?

İade ürün bedelleriniz, iade ettiğiniz ürün depoya ulaşğı andan itibaren, ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra 5 gün içinde bankanıza yatırılır. Bankanıza bağlı olarak 10 iş günü içerisinde de, ürün bedeli “artı bakiye” olarak kredi kartınıza yansır. Bu süreç tamamen bankanıza bağlıdır ve duvarkagidipazari.com’un bankanıza müdahale etme hakkı yoktur.

Ürün değişimi yapabilir miyim?

Siparişinizin hemen akabinde ürün değişikliği yapmak istediğiniz takdirde müşteri hizmetleri departmanımız ile iletişime geçiniz. Değiştirmek istediğiniz yeni sipariş konumunda olan ürün için stok araştırması yapıldıktan sonar değişiminiz gerçekleşecek, para iadesi veya eklenmesi gibi durumlarda Müşteri Hizmetlerimiz sizleri bilgilendirecektir.

İade şartları nelerdir?

İade etmek üzere gönderdiğiniz ürünlerde tam olması gereken öğeleri aşağıda bulabilirsiniz. Bunlardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün iadesi kabul edilmemektedir.

1.             Ürünün faturası,

2.             7 günlük süre içerisinde iade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir. 

Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. Ürünlerin iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır. İadenin hesabınıza yansıma süresi, bankanızın inisiyatifindedir. Kredi kartına yapılan iadeler, havale ile yapılan ödemeler en geç 1 hafta içerisinde hesabınıza yansımaktadır. 

Duvar Kağıdı Merkezi

Powered by I Ransey Matbaa